MARDİN ODALARININ/BORSALARININ ÖNCELİĞİ DİJİTAL DÖNÜŞÜM VE YEŞİL MUTABAKAT

MARDİN ODALARININ/BORSALARININ ÖNCELİĞİ DİJİTAL DÖNÜŞÜM VE YEŞİL MUTABAKAT

Highslide JS

Mardin İli/İlçeleri Odaları/Borsaları 4.Müşterek Proje Ekip Toplantısını gerçekleştirdi. Toplantı, Mardin Ticaret ve Sanayi Odası’nın ev sahipliğinde yapıldı.

20 Eylül 2023’te düzenlenen toplantının katılımcıları şöyleydi: Mardin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Genel Sekreteri Çetin Sasa, Akreditasyon Sorumlusu Elif İlhan, Uzmanlar Tuğba Acabey ve Lamia Ateş, Başkan Danışmanı Mehmet Uncu; Kızıltepe Ticaret Borsası (KTB) Genel Sekreter Yardımcısı Metin Sert; Kızıltepe Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) Genel Sekreteri Ahmet Aslan, Akreditasyon Sorumlusu Ferhat Dündar; Nusaybin Ticaret Borsası (NTB) Genel Sekreteri Abdullah Dal, Akreditasyon Sorumlusu Ercan Çelik; Nusaybin Ticaret ve Sanayi Odası (NTSO) Akreditasyon Sorumlusu İlhan Özmen; MAÜ İİBF İktisat Bölümü Öğretim Üyesi, MAÜKÖK Koordinatörü, TOBB/TEPAV ve Mardin İli/İlçeleri Oda/Borsa Akademik Danışmanı Prof. Dr. Mehmet Behzat Ekinci.

MTSO Başkan Danışmanı Mehmet Uncu’nun moderatörlüğünde gerçekleştirilen toplantıda bir sunum yapıldı. Uncu tarafından gerçekleştirilen sunumda Teknik destek, Fizibilite desteği, KOBİ gelişim merkezi, Dijital dönüşüm, Yeşil dönüşüm, Coğrafî işaretler, Uluslararası bağlantılar hususlarında bilgiler verildi ve katılımcılarla interaktif biçimde müzakereler gerçekleştirildi.

Mardin Oda/Borsa yönetimlerine sunulmak üzere, toplantıda alınan kararlar şöyle:

1) Odalar/Borsalar Dijital Dönüşüm ve Yeşil Mutabakat konularında ortak projeler gerçekleştirecek. Bunlardan herbiri bir Oda/Borsa yürütücülüğünde olmak üzere tüm diğer Odaların/Borsaların paydaşlığı ile hayata geçirilecek.

2) Ayrıca, Odalar/Borsalar bireysel projeler de hazırlayacak. Bu projelerde verilen hizmetler, yine diğer tüm Odaların/Borsaların istifadesine de açık olacak. Bu kapsamda herbir Oda/Borsa; eğitim, danışmanlık, master plan vb. alanlarda olmak üzere çeşitli projeler hazırlayacak.

Mardin Odaları/Borsaları, bu şekilde kişisel/kurumsal gelişime ve bölgesel kalkınmaya yönelik proje faaliyetlerini bireysel ve ortak biçimde sürdürmeyi planlıyor..20.09.2023


Tarih : 22.09.2023 / Yer :
Hit : 76